Elúszott az elődöntő - sorsdöntő csatát veszített a Fehérvár AV19

Szombaton az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban dőlt el, hogy a Fehérvár vagy a Pustertal jut-e a négy közé. A két csapat közötti hetedik, sorsdöntő meccsen a Pustertal Wölfe volt az összeszedettebb, a vendégek bírták jobban az idegek csatáját, így a negyeddöntőben búcsúzott a Volán.
Hydro Fehérvár AV19 - HC Pustertal Wölfe 1-4 (0-1,1-2,0-1)
2024.03.16. 19:42 |

A két csapat első hat találkozóján mindig hazai siker született, így a hazai pálya előnyével, bizakodóan várhatta a hetedik, mindent eldöntő meccset a Volán. A mérkőzés vendég találattal indult, az első harmad 18. percében előnyben David Morley lövése pattant meg a kapu előtt. A második harmad első percében Daniel Leavens révén használt ki egy előnyt és ekkor úgy tűnt, hogy visszjöttünk a meccsbe. (1-1) A második harmad közepén azonban ismét előnyben találtak be a vendégek, ezúttal Zach Sill ért bele egy lövésébe a kapu előtt.(1-2).A második harmad 15. percében Jason Akeson cselezett a kapu előtt és nem is hibázott. (1-3) A kegyelemdöfés a harmadik harmad 12. percében jött, Christian Kasastul kapott jó ütemű passzt és növelte tovább a különbséget (1-4).

A Volán nem tudott élni a hazai pálya előnyével, a pontosabb, fejben összeszedettebb vendégcsapat jutott az osztrák liga elődöntőjébe. Mindez azonban nem feledteti a Volán remek szereplését az alapszakaszban.